Nie macie pomysłu na pracę z dziećmi? Dajemy Wam gotową metodę formacyjną dzieci i młodszej młodzieży, opartą na Biblii i skautingu.

 

Celem służby Skautów Króla jest formacja dzieci i młodzieży we wspólnotach katolickich, w których zaangażowani są ich rodzice. SK otwarci są również na inne dzieci, których rodzice wyrażą chęć posyłania ich do szczepów zorganizowanych we wspólnotach. Dodatkową zaletą takiego podejścia jest dotarcie do tych rodziców i możliwość ewangelizacji ich.

Chcemy nieść pomoc wspólnotom katolickim w formacji dzieci i młodzieży, gdyż zauważyliśmy, że rodzice zaangażowani w posługę mają problem z zachęceniem swoich synów i córek do modlitwy czy uczestnictwa we wspólnych spotkaniach. Spotkania modlitewne nie są dostosowane do wieku dzieci i one się na nich nudzą, a w konsekwencji odchodzą od Kościoła. Niektóre wspólnoty prowadzą w czasie spotkań zabawy dla dzieci, jednak nie są to zajęcia formujące w określony sposób i w większości mają na celu tymczasowe zajęcie czymś najmłodszych. Niektóre wspólnoty mają opracowaną taką formację, często jednak zauważają, że forma, wg której pracują, nie do końca odpowiada dzieciom.