SKAUCI KRÓLA

Jesteśmy grupą świeckich katolików, którzy od wielu lat należą do Katolickich Wspólnot Charyzmatycznych. Tworzymy Prywatne Katolickie Stowarzyszenie Wiernych Skauci Króla zarejestrowane przy Archidiecezji Wrocławskiej. Działania nasze kierujemy do wspólnot katolickich w całej Polsce.

Od marca 2016 r. jesteśmy zarejestrowanym stowarzyszeniem w KRS o nazwie Stowarzyszenie Skauci Króla.

Większość z nas jest rodzicami, niektórzy są nauczycielami. Wszyscy nosimy w sercu troskę o chrześcijańskie wychowanie dzieci, ich wzrost duchowy, fizyczny, intelektualny i społeczny.

Przez wiele lat w naszych wspólnotach szukaliśmy metody pracy z dziećmi, która byłaby atrakcyjna dla nich a zarazem pozwoliłaby nam, przekazać dzieciom duchowość wspólnot, w których sami jesteśmy i wzrastamy.

Kilka lat temu trafiliśmy na osoby z chrześcijańskiej organizacji skautowej Royal Rangers. Zaczęliśmy przyglądać się ich pracy i na bazie tej metody pracujemy z dziećmi od 2011 roku. Pozwala nam to uczyć nasze dzieci wzrastania w bliskiej relacji z Jezusem, czytania Biblii oraz ewangelizacji.

Skauci będący w naszych szczepach, przyprowadzają swoich przyjaciół i tym samym mamy możliwość ewangelizowania młodego pokolenia, dodatkowo przez nich trafiamy z Ewangelią do rodziców.

Jeżeli tworzycie wspólnotę katolicką i brakuje wam pomysłu na pracę z dziećmi, a nie boicie się nowych wyzwań, wędrówek oraz biwaków pod namiotami, zapraszamy Was do skontaktowania się z nami. Przyjedziemy i przedstawimy Wam metodę, wg której pracujemy z dziećmi i instruktorami.

Z Bożym błogosławieństwem i skautowym pozdrowieniem Czuwaj

Komendant główny SK

hm. Paweł Chwiłkowski