Dzień Myśli Braterskiej 

 

22 lutego święto obchodzone każdego roku przez skautów i harcerzy na całym świecie. 


Z okazji Dnia Myśli Braterskiej składamy wszystkim skautom i harcerzom najserdeczniejsze życzenia, by przygody, które będziecie przeżywać były dla Was źródłem wspaniałych wspomnień.

Chcemy również błogosławić Wam na każdej drodze, którą będziecie pokonywać z laską skautową. By droga ta była tą, na którą wprowadzi Was Jezus!


Dzień 22 lutego ogłaszam dniem mundurowym w SK

Komendant Główny SK

hm. Paweł Chwiłkowski

 

 

22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu,

sir Roberta Baden-Powella oraz Olave Baden-Powell jego żony 

Młodzi to dynamizm i wyzwanie
ale też przyszłość naszych wspólnot.

Forma skautingu, jaką proponujemy, jest oparta na metodzie zaproponowanej przez Roberta Baden-Powella. Na każdej zbiórce jest czas na pochylenie się nad Słowem Bożym, modlitwę oraz dobrą zabawę. Najczęściej zbiórki prowadzone są w czasie spotkań modlitewnych wspólnot macierzystych. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że rodzice mają zapewnioną opiekę dla dzieci w czasie swojej modlitwy.

  

Ważną częścią formacji są wspólne wyjazdy na biwaki i obozy. Dajemy dzieciom możliwość spędzenia wakacji na łonie natury i w bliskości z Bogiem i Jego Słowem. W czasie obozów kładziemy duży nacisk na: naukę posługiwania się narzędziami (pionierka obozowa), orientację w terenie oraz na uczenie ich nowych zabaw. Studiujemy Biblię, uwielbiamy Boga, a w niedziele i święta uczestniczymy w Eucharystii. Każdy obóz poświęcony jest określonemu tematowi biblijnemu; poznajemy postaci i wydarzenia opisane w Piśmie Świętym, a zwieńczeniem tego jest tematyczny bieg patrolowy.

 

Zachęcamy Was do zainteresowania się Skautami Króla i zapraszamy do kontaktu z nami.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.