SZKOLENIE INSTRUKTORSKIE

Szkolenie internetowe, odbywane przez uczestnika indywidualne w okresie nie przekraczającym 6 miesięcy od zarejestrowania.

Przeznaczone jest dla wszystkich Instruktorów SK i dla osób chcących pracować jako wolontariusze w SK. Rekomendowane dla osób będących na próbie skauta w pierwszym roku formacji.

Aby rozpocząć szkolenie należy mieć ukończone 18 lat

Nadzór nad szkoleniem prowadzi Komendant Główny w łączności z Koordynatorem ds. szkolenia Instruktorów SK.

Szkolenie jest organizowane w ramach działalności statutowej stowarzyszenia.

 

Po pozytywnym zaliczeniu szkolenie uprawnia do rozpoczęcia Szkolenia Przewodnikowskiego oraz noszenia żółtego fragmentu tarczy rozwoju instruktorskiego z krzyżem.

OPŁATY:

50 zł. jako składka zadaniowa SI na SK 

Dane do wpłat:

Stowarzyszenie Skauci Króla ul. Starzyńskiego 25, 52-203 Wrocław,

Nr konta: 62 1750 0012 0000 0000 3270 0985

z dopiskiem: "składka zadaniowa SI + imię i nazwisko uczestnika".

ZGŁOSZENIA

INFORMACJE: szkolenie zaczyna się od przydzielenia kodu dostępu do 1 lekcji, którą należy pobrać i przestudiować, Kod dostępu zostaje przydzielony uczestnikom szkolenia po zarejestrowaniu i wpłaceniu darowizny, po zaliczeniu testu, automatycznie uruchamia się następna lekcja do pobrania, lekcje należy ukończyć w ciągu 3 miesięcy od dnia rejestracji, zaliczenie szkolenia następuje po wykonaniu praktycznego zadania końcowego (termin 6 miesięcy od ukończenia ostatniej lekcji), po zaliczeniu zadania końcowego kursant otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia wraz z naszywką.

WEJŚCIE DO KURSU

W 2020 z powodu pandemii wszyscy zarejestrowani instruktorzy SK, mogą skorzystać ze szkolenia bez wcześniejszej rejestracji!

Wejście do kursu dla osób zarejestrowanych, które dostały informację zwrotną o rozpoczęciu kursu znajduje się TUTAJ

Szkolenie Internetowe Skautowe

Szkolenie internetowe, odbywane przez uczestnika indywidualne w okresie nie przekraczającym 12 miesięcy od zarejestrowania.

Przeznaczone jest dla wszystkich Wędrowników SK i dla Obieżyświatów SK.  Rozpocząć je może każda z tych osób niezależnie od ukończenia szkoleń stacjonarnych.

Aby rozpocząć szkolenie należy mieć ukończone 14 lat

Nadzór nad szkoleniem prowadzi Komendant Główny SK.

Szkolenie jest organizowane w ramach działalności statutowej stowarzyszenia.

 

Po pozytywnym zaliczeniu szkolenie uprawnia do noszenia pomarańczowego fragmentu tarczy rozwoju skautowego z krzyżem.

OPŁATY: 

50 zł. jako kładka zadaniowa SI 

Dane do wpłat:

Stowarzyszenie Skauci Króla ul. Starzyńskiego 25, 52-203 Wrocław,

Nr konta: 62 1750 0012 0000 0000 3270 0985

z dopiskiem: "Składka zadaniowa SIS + imię i nazwisko uczestnika".

ZGŁOSZENIA

INFORMACJE: szkolenie zaczyna się od przydzielenia kodu dostępu do 1 lekcji, którą należy pobrać i przestudiować, Kod dostępu zostaje przydzielony uczestnikom szkolenia po zarejestrowaniu i wpłaceniu darowizny, po zaliczeniu testu, automatycznie uruchamia się następna lekcja do pobrania, 

Drogi wędrowniku oproś Pana Boga by prowadził cię przez czas szkolenia, poproś byś wybrał odpowiednią osobę (mentora), która przeprowadzi Cię przez to szkolenie. Zachęcam Ciebie do tego byś w pierwszej kolejności pomyślał o przybocznym lub rodzicach, może to być również kapłan (opiekun wspólnoty) lub ktoś ze wspólnoty, kogo wskaże ci rodzic lub przyboczny. Osoba ta będzie Ci zaliczać każde zadanie (każdą lekcję) oraz napisze opinię o Twoim zaangażowaniu w pracę.

 

WEJŚCIE DO KURSU

Wejście do kursu dla osób zarejestrowanych, które dostały informację zwrotną o rozpoczęciu kursu znajduje się TUTAJ