Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!”

Mt 7,12

SŁOWO ASYSTENTA KOŚCIELNEGO ODNOŚNIE SYTUACJI NA UKRAINIE.

Kiedy bowiem będą mówić «Pokój i bezpieczeństwo» - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą. Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności. Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi. (1 Tes 5, 3-6)

Drodzy Skauci Króla, instruktorzy i wszyscy ludzie dobrej woli. Jesteśmy wezwani do tego, czuwać czyli być gotowym i nie dać się zaskoczyć. Za chwilę rozpoczniemy Wielki Post, czas modlitwy, postu i pokuty. Zachęcamy Was do podjęcia modlitwy o pokój na świecie i zaprzestanie wojny na Ukrainie. Dołączmy do tego post, aby nasza modlitwa okazała się skuteczniejsza. Działajmy indywidualnie, ale też spróbujmy włączyć się w inicjatywy pokojowe organizowane między innymi przez Caritas i inne służby. Niech nasze wsparcie nie ograniczy się tylko do zmiany nakładki na zdjęciu profilowym na FB.

Bądźmy razem w tym trudnym czasie.

Czuwaj!

ks. hm. Mateusz Ciesielski, Asystent Kościelny Skautów Króla

Jest to szczególny czas, kiedy możemy wymieniać się doświadczeniami, tym co ostatnio działo się naszych szczepach. Będą rozmowy, czas uwielbienia oraz planowanie wspólnych działań.

Odbędzie się również spotkanie Rady Skautów – zarówno starej, jak i nowo wybranej. Zaplanowane jest Walne Zebranie Członków SK połączone ze sprawozdaniem finansowym.

Ogłaszamy wybory do Sądu Koleżeńskiego i Głównej Komisji Rewizyjnej – kandydatury należy zgłaszać do Komendanta Głównego.

Miejsce: Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy „Nadwarciański Gród” Załęcze Wielkie.
Zaczynamy: 01.10.2021 (piątek) 16.00 – 18.00/ przyjazd uczestników i rozlokowanie w pokojach.
Kończymy: 03.10.2021 (niedziela) 15.00 – 16.00 /modlitwa i błogosławieństwo, oficjalne zakończenie.
Płatność: zgodnie z emailem do komendantów.
Zgłoszenia: https://forms.gle/SEkhDC46GQ1G21zK7

WAŻNE: Każdy komendant przywozi ze sobą rollup o swoim szczepie.