Jeżeli tworzycie wspólnotę katolicką i brakuje wam pomysłu na pracę z dziećmi, a nie boicie się nowych wyzwań, wędrówek oraz biwaków pod namiotami, to zapraszamy Was do skontaktowania się z nami. Przyjedziemy i przedstawimy Wam metodę, wg której pracujemy z dziećmi i instruktorami.

 

Dla nas ważną sprawą jest wychowanie dzieci w duchowości, w jakiej sami wzrastamy, po to, by w naszych rodzinach nie było rozdźwięku pomiędzy rodzicami a dziećmi co do formy modlitwy i stawania przed naszym Panem. Stąd najczęściej instruktorami w SK są rodzice, czyli osoby dorosłe, którym najbardziej zależy na wychowaniu dzieci. Tym sposobem instruktorzy, prowadząc zajęcia dla dzieci, dużo więcej czasu poświęcają własnym pociechom.

Forma skautingu, jaką proponujemy, jest oparta na metodzie zaproponowanej przez Roberta Baden-Powella. Na każdej zbiórce jest czas na pochylenie się nad Słowem Bożym, modlitwę oraz dobrą zabawę. Najczęściej zbiórki prowadzone są w czasie spotkań modlitewnych wspólnot macierzystych. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że rodzice mają zapewnioną opiekę dla dzieci w czasie swojej modlitwy.