W dniu 10.03.2020 r. komendanci szczepów otrzymali zalecenia związane z koronawirusem.
W związku z występowaniem choroby COVID-19 (koronawirus) i pytaniami od Was, chciałbym prosić każdego z Was, o zwracanie uwagi na komunikaty MSZ oraz służb miejskich z Waszych miast. Ważne jest byśmy postępowali zgodnie z nimi.
Stąd proszę Was, by w miejscowościach gdzie odwołano lekcje z powodu epidemii (pandemii), tam również zalecam zawiesić pracę w szczepach (nie organizować zbiórek) do odwołania zakazu chodzenia do szkół. W innych przypadkach zalecam, by każdy komendant podjął decyzję w porozumieniu z liderem wspólnoty i/lub kapłanem odpowiedzialnym za wspólnotę.
Z różnych źródeł dowiaduję się o wadze zagrożenia, stąd nie możemy narażać dzieci, za które jesteśmy odpowiedzialni na zbiórkach.
Módlmy się wspólnie za tę sytuację i nie poddawajmy się lękowi. Pan Bóg czuwa nad nami.
Módlmy się również by pandemia wygasła przed wakacjami i mógł się odbyć WLAS.