W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, organizacją udziału wędrowników i obieżyświatów w ESM Taize Wrocław 2019 oraz przygotowaniami do obozu Okręgu Płd. w Lewinie Kłodzkim realizujemy zamówienia złożone do 15. grudnia. Mundury i dodatki do nich zamówione po tym terminie, będą realizowane po 6 stycznia.  


Drogi skaucie, instruktorze, rodzicu!

Aby dobrze złożyć zamówienie, proszę dokonać pomiarów osoby, dla której zamawiany będzie mundur oraz dodatki, np. beret.

Po zmierzeniu skauta proszę przejść do zakładki zamówienia i złożyć zamówienie zgodnie z wykonanymi pomiarami.

Jeżeli w tabeli rozmiarów udało ci się znaleźć bluzę pasującą do ciebie, to złóż zamówienie poprzez formularz: "Zamówienie bluzy mundurowej - wymiary standardowe".

Jeżeli zaś planujesz złożyć zamówienie, podając swoje indywidualne wymiary, to wybierz formularz: "Zamówienie bluzy mundurowej - wymiary niestandardowe". 

Aby dobrze się zmierzyć zastosuj zasady pokazane na rysunku

 

Rozmiarówki - bluza mundurowa kl. A

Rozmiarówka młodzieżowa i męska

 
Rozmiarówka damska

 

Rozmiarówki - spodenki i spódnice mundurowe kl. A

Rozmiarówka męska

 
Rozmiarówka damska

 
 
Berety

Obwód głowy proszę mierzyć na wysokości środka czoła.

 
Mundury kl. B

Zgodnie z ustaleniami Komendy Głównej, w Skautach Króla nie ma jednego, obowiązującego wzoru munduru kl. B. Na chwilę obecną w sklepie dostępne są, jako propozycja dla szczepów, koszulki polo.. Z czasem oferta różnego rodzaju koszulek: T-shirtów, polo i innych będzie się rozszerzać. Szczepy mogą również zlecać przygotowanie oferty dla szczepu. Mogą również szukać ubiorów dla siebie na własną rękę. Ważną zasadą jest jednolitość mundurów kl. B dla całego szczepu. A więc kadra szczepu musi podjąć decyzję, co do rodzaju noszonej w jego ramach koszulki, bluzy, czy koszuli. Ważne też, by wybrany strój nie był wzorzysty. Tak, aby wybrana przez szczep naszywka SK na mundur kl. B, była wyraźnym elementem identyfikującym.

Konto sklepu:
mBank 03 1140 2004 0000 3902 7623 7147